img

Milletvekili Köksal: "3-5 yerden maaş alırken hiç mi Allah’tan korkmadınız?"


AFYONKARAHİSAR - 04.10.2022 - HİBYA -CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, ekonomide büyük sıkıntı yaşanılan şu günlerde çiftçilere, yerel kaynaklara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Köksal, “Tarlada 5 kuruş olan ürünün markette 10 liraya çıkmasını istemiyorsak çiftçilerimize sahip çıkmalıyız. Çiftçilerimize sahip çıkarsak hem kırsaldaki üretici kazanır, hem de şehirdeki tüketici” dedi.

Milletvekili Burcu Köksal, ilk ziyaretini Sandıklı İlçesi’ne gerçekleştirdi. CHP Sandıklı İlçe Başkanı Raşit Güneş ile birlikte ilçenin ileri gelen patates üreticilerinden İsmail Özel ile patates üreticilerinin sıkıntıları hakkında görüşen Milletvekili Köksal, Türkiye’nin “Tarımda kendine yeten ülke” konumundan “ithalata bağımlı” bir ülke konumuna geldiğini söyledi. Milletvekili Köksal, “Ekonomide büyük sıkıntı yaşadığımız şu günlerde çarelerden birisi de çiftçilerimize, yerel kaynaklara sahip çıkmak… Tarlada 5 kuruş olan ürünün markette 5 liraya çıkmasını, köyde 1 lira olan sütün markette 10 liraya çıkmasını önlemek istiyorsak çevremizdeki gıda üreticilerine sahip çıkmalıyız. Çiftçilerimize sahip çıkarsak hem kırsaldaki üretici kazanır, hem de şehirdeki tüketici.” ifadesini kullandı.

"Vatandaş peynir, zeytin, hatta ekmek alacak parayı bulamıyor..!"

Milletvekili Köksal, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Varlığını Saraya borçlu olan atanmış Tarım Bakanı Vahit Kirişçi “2023 seçimleri çok önemli öbür tarafta soracaklar insanlık için ne yaptınız” diye seçim propagandasına girişmiş. Bre atanmış bakan öbür tarafta Ülkeyi 5’li çeteye nasıl peşkeş çektirdiniz, vatandaş doğalgaz ve elektrik faturasını ödeyemezken siz nasıl 3-5 yerden maaş aldınız hiç mi Allah’tan korkmadınız demiyecekler mi? Siz eşinizi dostunuzu akrabanızı liyakati olmadan işe yerleştirirken KPSS’de yüksek puan alanların hakkını nasıl yediniz diye sormayacaklar mı? Küçücük çocuklar istismara maruz kalırken devekuşu gibi kafanızı kuma gömmenizin hesabı sorulmayacak mı? Ey atanmış Tarım bakanı insanlar evlerindeki buzdolabına peynir zeytin hatta ekmek alacak parayı bulamazken, aksırıp tıksırıncaya kadar yediğiniz kul hakkını sormayacaklar mı?”

“Bu devran böyle sürmeyecek.” diyen Milletvekili Köksal, “AKP iktidarında; Cumhurbaşkanının şoförüyken: Milletvekili, Milli Eğitim Bakanının şoförüyken: Özel Kalem Müdürü, Hayvanat bahçesi müdürüyken: TÜBİTAK Müdürü, Sebze Üretim Tekniği Mezunuyken: Uzay Ajansı Başkanlık Müşaviri, üniversite mezunuyken de işsiz kalabilirsiniz… Bu devran böyle sürmeyecek. Geliyor Gelmekte Olan…” şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.